درج مطلب
 
 

آيين نامه فرهنگي

 

امام علی (ع) فرمود : «انسان زيرك، دوستش حق است و دشمنش باطل»

 

 

موضوعات

  1.  

یافتن روش­های مؤثر و مسئولانه در پاسخگویی به نیازهایمان را مهم دانسته و برای کمک به زندگی رضایتمند و شادمانه تلاش می کنم و رشد
خلاقیت های فرهنگی ،
تحقق و تقویت ارزش های متعالی اسلامی و ایرانی ، ارتقای سطح همکاری جمعی و فرهنگِ مشارکت را همواره مد نظر خود قرار می دهم.

  1.  

نظام تشویق می­تواند به موفقیت ما در پیشرفت برنامه ها و تغییرات اساسی که به دنبال آن هستیم کمک نماید و می‌تواند تاثیر عمده­ای در ایجاد انگیزه و مسئولیت پذیری داشته باشد. بنابراین سعی میکنم با حضور در عرصه­های علمی، پژوهشی، فرهنگی، ورزشی، ادبی، هنری و هدایت استعدادها و خلاقیت­های خود ، امتیازات بیشتری در این نظام کسب نمایم.

  1.  

به منظور تقویت هرچه بیشتر فعالیتهای گروهی و اجتماعی این نظام به دو بخش کلی در قالب رقابتهای فردی (سیستم کارت امتیازی) و کلاسی (المپیادهای مختلف) تقسیم شده و من می توانم در زمینه­های مختلف کارت هدیه­ دریافت کرده که هر کارت امتیاز معادل هزار امتیاز مثبت می باشد. در پایان هر دوره امتیازات مثبت و منفی من محاسبه شده و معادل امتیاز نهایی خود هدیه ریالی دریافت می نمایم. در عین حال اگر موفق به کسب رتبه اول تا بیستم شوم ، برنده یک اردوی تفریحی خواهم بود.

  1.  

تفریح و استراحت جزئی از فرآیند رشد و از نیازهای طبیعی دوره سنی من است به همین منظور شرکت در اردوها را برای سلامت روحی و جسمی خود و کسب تجربه در زندگی و حفظ شادابی لازم می دانم لذا از اولیاء خود می خواهم در رابطه با شرکت در اردوها پیگیری لازم را بعمل آورند . ضمناً در زمان صدور رضایت نامه اردوهای خارج از تهران جمع امتیازاتم در نظام جامع تشویق دبیرستان مثبت بوده در غیر اینصورت در اردو شرکت نخواهم کرد.

 

  1.  

دبیرستان موعود محیطی فرهیخته پرور مبتني بر تعاليم عاليه اسلامي است و تقيد به واجبات مورد تاييد همگاني است ليكن تكيه بر آزاديهاي انساني كه وديعه الهي است مبنای تعليم و تربيت در مدرسه ماست بنابراین در نماز جماعت ، مراسمات ملی مذهبی ، برنامه زیارت عاشورا و جلسات قرائت قرآن در صورت تمایل و انتخاب خود شرکت خواهم نمود.

  1.  

اهمیت تحرک و فعالیت جمعی به منظور ورزیدگی و رشد استعدادها موجب گردیده تا ورزش جزء برنامه های الزامی دبیرستان قرار گیرد و به همین منظور علاوه بر هماهنگی سالن ورزش خارج از محیط دبیرستان ، مربیان مسئولیت کلاس های تربیت بدنی را بر عهده دارند و از همین رو برای عدم شرکت در برنامه ورزش گواهی معتبر دکتر متخصص به همراه تاییدیه پزشک اداره آموزش و پرورش را ارائه خواهم نمود .

  1.  

ذوق و استعدادهای فردی دانش آموزان متنوع بوده و در این راستا نیازمند هنرنمایی و خودشکوفایی است ؛ به همین منظور با انتخاب خودم در یکی از کلاسهای متنوع دبیرستان از قبیل : تئاتر ، سرود ، عکاسی ، طراحی، نقاشی، کاریکاتور ، خوشنویسی ، قرائت و مفاهیم قرآن ، احکام ، نهج البلاغه ، وبلاگ و  ...  تحت عنوان کلاسهای فرهنگی شرکت خواهم نمود .

  1.  

موفقیت در مسابقات فرهنگی – ادبی – هنری و ورزشی از یک سو استعدادهای من را در سطح منطقه ،  استان و کشور نمایان می سازد و موجب افتخار می گردد و از سوی دیگر در کنار کلاسهای فرهنگی سبب ابراز وجود و شکوفایی استعداد هایم خواهد شد بنابراین در صورت توان در این مسابقات شرکت خواهم نمود تا در صورت موفقیت علاوه بر تقدیر نامه ها و جوایز آموزش و پرورش، در نظام جامع تشویق دبیرستان نیز کارت امتیاز دریافت نمایم .

  1.  

پیشرفت انضباطی و فرهنگی از مهمترین اهداف من از تحصیل در دبیرستان موعود است لذا در صورتی که در نمرات کارنامه امتیازی یا انضباطی سالانه نشانه های مشخص از پیشرفت یا تغییر سطح فرهنگی و انضباطی در طی سال مشاهده نشود ، از محیط تربیتی دیگری غیر از دبیرستان موعود برای ادامه تحصیل استفاده خواهم نمود و پیامد عدم صدور مجوز انضباطی و فرهنگی برای تحصیل من درپایه بالاتر را می پذیرم.