درج مطلب

 

 آیین نامه انضباطی

شما را سفارش می کنم به رعایت تقوای الهی و نظم در امور   

امیر المومنین علی علیه السلام

 

بند

  •  

کسر

  1.  

می دانم که حضور به موقع در کلاس یا مدرسه یکی از مهمترین عوامل ایجاد نظم و آرامش در مدرسه خواهد بود بنابراین در صورت تاخیر من در ورود به کلاس یا مدرسه ، معاون انضباطی دبیرستان پیامدهای تاخیر را به من یادآوری و از طریق ارسال پیامک یا تلفنی این موضوع را به اطلاع اولیا برسانند ضمناً در صورت تکرار بیش از ۵ بار تاخیر از مسئولین مدرسه میخواهم در جلسه ای با حضور اولیا علل تأخيرهای مکرر من را ریشه یابی و پیامد های بعدی را بررسی نمایند.

۵/۰

  1.  

توجه به وقار و متانت خود را در انتخاب مدل موی سر و مدل کیف ، کفش و دیگر وسایل مورد نیاز لحاظ کرده و با پوشیدن لباس فرم به ایجاد هماهنگی و نظم ظاهری در مدرسه کمک خواهم نمود و در صورت فراموشی موارد بالا پس از اطلاع به اولیا جهت پوشیدن لباس فرم یا وضعیت ظاهری به منزل بر میگردم . همچنین از به همراه داشتن وسایل غیر ضروری (زیورآلات،گردنبند،دست بند،پول بیش از حد و...) خودداری می نمایم و در غیراینصورت ضبط وسایل غیر ضروری خود را تا پایان ترم می پذیرم .

۱

  1.  

در صورتی که به دلیل بیماری یا دلیل موجه دیگری امکان حضور در مدرسه را پیدا نکنم از اولیای خود می خواهم حداکثر تا ساعت 8:30 صبح همان روز با دبیرستان تماس گرفته و عدم حضور من را اطلاع دهند و به منظور موجه کردن غیبت خود در اسرع وقت به همراه اسناد پزشکی در دفتر دبیرستان حضور می یابم و یا از حضور اولیا برای موجه نمودن غیبت خود کمک می گیرم . تشخیص نهایی موجه یا غیر موجه بودن غیبت خود را به عهده معاون محترم انضباطی دبیرستان قرار داده و در صورت تشخیص غیر موجه بودن غیبتم در مدرسه یا آزمون ها ؛ تصمیم شورای انضباطی را جهت اصلاح و جلوگیری از تکرار غیبت می پذیرم .

۲

  1.  

تلفن همراه موجب عدم تمرکز حواس من برای استفاده برنامه‌هاي آموزشی و فرهنگی دبیرستان است؛ بنابراین در صورت استفاده از تلفن همراه در محیط مدرسه ، محرومیت از تلفن همراه را تا پایان ترم به عنوان راه کاری برای اصلاح رفتارم می پذیرم.

۲

  1.  

حفظ زیبایی وبهداشت محیط کلاس ومدرسه را مسئولیت خود می دانم و درحفظ اموال مدرسه ودیگران کوشا بوده‌ودرصورت عدم رعایت بهداشت یاخسارت به اموال دیگران آنرا جبران نموده وپیامد آنرا می پذیرم.

۲

  1.  

از شورای انضباطی دبیرستان میخواهم در صورت اخراج من از کلاس درس توسط دبیر موضوع را بررسی نمایند و درصورتی که رفتار من خلاف قانون کلاس و مخل روند آموزش خود و دیگران باشد یا امکان تکرار رفتارهای آسیب زا درکلاس وجودداشته باشد تا حل موضوع به کلاس درس برنگردم.

۲

  1.  

هرگونه برخورد‌فیزیکی ویا تظاهر به آن را در داخل یا خارج از دبیرستان دور از شأن انسانی خود دانسته و میدانم میتوان مسائل خویش را با گفتگو و کمک گرفتن از مسئولین مدرسه حل نمود لذا درصورت استفاده از این رفتار برای پیش برد خواسته هایم ، تصمیم شورای انضباطی مبنی بر اخراج موقت یا دائم از دبیرستان را می پذیرم زیرا تجربه پیامد این نوع رفتار برای آینده من در اجتماع بسیار سودمند خواهد بود .

۳

  1.  

در جلسه امتحان از به همراه داشتن هرگونه وسیله اضافه مثل جزوه ، يادداشت ، كتاب و دفتر ، چرك نويس ، تلفن همراه و وسایل مشابه خودداری می نمایم بنابراین در صورت تشخيص تخلف امتحاني توسط مراقب يا مسئولين برگزاری امتحان ، محرومیت از ادامه آزمون و درج نمرۀ صفر در آن آزمون و کسر سه نمره از انضباط خود را به عنوان راه کاری برای اصلاح رفتارم می پذیرم.

۳

  1.  

مسئولیت پایبندی به قوانین مدرسه و رعایت اصول اخلاقی و حقوق دیگران را پذیرفته و آنرا برای کمک به ایجاد محیطی مملو از دوستی و احترام در سایه همکاری و تعامل لازم می دانم ولی جهت جلوگیری از فراموشی هر یک از موراد انضباطی بالا من ثبت شده و از نمره ۲۰ انضباطم کسر نموده و موارد انضباطی را به خانواده ام اطلاع دهید تا ایشان انجام برخی مسئولیت هایم را به من یادآوری نمایند.

--