درج مطلب
 
 
 

آئين نامه آموزشي

 

قال رسول الله صلى‏ الله‏ عليه ‏و‏آله  :  «  خَيرُ الدُّنيا وَالآخِرَةِ مَعَ العِلمِ وَشَرُّ الدُّنيا وَالآخِرَةِ مَعَ الجَهلِ  »

رسول خدا فرمود : « خير دنيا و آخرت با دانش است و شرّ دنيا و آخرت با نادانى »

 

بند

موضوعات

  1.  

مسئولیت اجرای کامل برنامه آموزشی دبیرستان را می پذیرم و آنرا محور کلیه برنامه های خویش قرار داده و در صورت تمایل به شرکت در هر برنامه تکمیلی خارج از دبیرستان با مسئول پایه هماهنگ خواهم کرد.

  1.  

 از فرصت مشاوره و برنامه ریزی مستمر توسط مسئول پایه در طول سال تحصیلی برای برنامه ریزی علمی و آموزشی بهره خواهم برد و درصورت بروز هر مشکل تحصیلی یا مسئله روحی آنرا با مسئول پایه به عنوان یک دوست و حامی در میان خواهم گذاشت.

  1.  

برنامه آموزش فراگیر کتاب درسی و مطالب تکمیلی کتاب را برای موفقیت در امتحانات نهایی و کنکور بسیار مهم می دانم و با همه توان برای یادگیری درس در کلاس ها شرکت کرده و مسئولیت یادگیری در کلاس را می پذیرم  و سوال پرسیدن در کلاس را حق خود میدانم و در صورت عدم یادگیری مطلبی حین تدریس دبیر آنرا پرسیده و درصورت نیاز به حمایت بیشتر بعد از پایان ساعات کلاسی مدرسه از مسئول پایه کمک خواهم گرفت.

  1.  

انجام مطالعه و تکالیف محوله توسط دبیر را وظیفه خود دانسته و باور دارم رونویسی از تکلیف دیگران ضرر به خود و مانع پیشرفت درسی است و درصورت هر گونه نقصی در کیفیت یا کمیت تکالیف ، خود را موظف میدانم بعد از پایان ساعات کلاسی مدرسه ؛ قصور خود را  جبران نمایم.

  1.  

شرکت در کلاس های تکمیلی و انتخابی مدرسه راهی برای شکوفایی استعدادهای خود میدانم و برای انتخاب هر کلاس علاوه بر توجه به توانمندی های خود از مشورت با مسئول پایه بهره خواهم گرفت و میل به ابتکار و خلاقیت را در خود بالا برده و از حمایت مدرسه برای تقویت روحیه پژوهشگری در خود بهره گرفته و در صورت ورود به کلاس پژوهشی به صورت منظم و جدی در آن شرکت می نمایم.

  1.  

المپیادهای علمی فعالیتی کاملاً تخصصی و حرفه ایست که من به فراخور علاقه و ظرفیتی که از خود نشان میدهم پس از تایید معلمین و با راهنمایی مسئول پایه خود به فعالیت در آن می پردازم و کسب موفقیت در این عرصه را مستلزم تلاش فراوان خود میدانم و مسئول پایه با همکاری معلمین المپیاد یا پژوهش کمک بزرگی به من خواهند نمود تا در صورت بالا بودن ریسک کار المپیاد و پژوهش ؛ من را از مشکلات و عواقب ادامه این برنامه ها مطلع نمایند تا مسیر تمرکز ویژه به امتحانات نهایی و کنکور را انتخاب نمایم.

  1.  

كارنامه‌های هفتگی و ماهانه را پس از دریافت از مدرسه بررسی نموده و نقاط قوت و قابل بهبود خود را برای پیشرفت و هدف گذاری تعیین می نمایم و نتیجه را به رویت خانواده خواهم رساند و اگر در کارنامه ‌هایم پیشرفت درسی یا تغییر سطح علمی مشاهده نشود می بایست تا دستیابی به وضعیت بهتر کار خود را ادامه دهم.

  1.  

كارنامه‌های رسمی را پس از دریافت از مدرسه توسط پدر یا مادرم در هفته اول آذرماه (مستمر یک)، هفته اول بهمن (منطقه ای یک)، هفته چهارم اسفندماه (مستمر دو ) و هفته اول تیرماه (منطقه ای دو) بررسی نموده و با تشکیل جلسه ای در منزل یا مدرسه با حضور پدر و مادر نقاط قوت و قابل بهبود خود را برای پیشرفت و هدف گذاری مشخص می نمایم و گزارش این جلسه را به مدرسه تحویل خواهم داد.

  1.  

پیشرفت درسی مهمترین هدف آموزشی من از تحصیل در دبیرستان موعود است لذا در صورتی که در نمرات کارنامه سالانه نشانه های مشخص از پیشرفت درسی یا تغییر سطح علمی در طی سال مشاهده نشود ،
از محیط آموزشی دیگری غیر از دبیرستان موعود برای ادامه تحصیل استفاده خواهم نمود و پیامد عدم صدور مجوز آموزشی برای تحصیل من در پایه بالاتر را می پذیرم.

  1.  

من در آن مرحله از رشد و استقلال قرار گرفته ام که نیازی به تذکرات فراوان ندارم ولی در صورت فراموشی هر یک از موارد بالا لطفاً ابتدا مورد را یادآوری و در صورت تکرار به خانواده‌ام اطلاع دهید تا ایشان در انجام مسئولیت هایم از من حمایت نمایند و در صورت تکرار ، تصمیم مسئولین مدرسه را برای تعیین پیامد های عدم انجام مسئولیت هایم می پذیرم.